top of page

Kino Drahomíra
3. - 5. listopadu 2023 

17. ročník cestovatelského festivalu

Zahájení cestovatelského festivalu CAMINOS

Druhá nejméně zalidněná země plná zajímavostí a bohatá na zvířata, kde se setkává ledový Atlantik s vyprahlou, nejstarší pouští světa. Na Afriku neobvykle stabilní a bezpečná, a tak ideální „divočina“, kterou můžete projet autem se stany i s dvouletým a pětiletým prckem.

Ivana a Lukáš Vejříkovi

NAMIBIE, nekonečná země plná přírodních krás

Petr Jan Juračka

Náš příběh začal rozhodnutím Prof. MUDr. Zdeňka Ráčila, Ph.D. opustit kampus prestižní evropské fakultní nemocnice a být užitečný v rozvojové Ugandě. Afrika a děti si ho ovšem natolik podmanily, že záhy dnes píšeme kapitolu "Nejlepší klinika pro srpkovitou anémii v Ugandě" a náš příběh zdaleka nekončí.  
První polovina  přednášky se bude věnovat Ugandě cestovatelské – příroda, kmeny a druhá polovina pak našemu zdravotnímu projektu, příběhu o tom, jak se několika dobrovolníkům podařilo za 3 roky vybudovat nejlepší kliniku pro srpkovitou anémii v Ugandě.

SSUUBO nadační fond - Martin Židlík

Uganda

Tomáš Kubeš

Bulharsko

S koloběžkou na Island? Proč ne! Povídání o tom, jak jsem se vydala sama poprvé se svou koloběžkou na expedici na to nejméně vhodné místo pro koloběh. Expedice do země vichru, krvelačných ptáků a strmých kopců. Ale taky do země dechberoucích výhledů za každou zatáčkou, horkých jezírek, vodopádů, papuchalků a mnoho dalšího.

Veronika Jiříčková

1000 km s koloběžkou po Islandu

bottom of page