top of page
IMG_20211106_154038.jpg

ONÁS

Před šestnácti lety jsme napsali …..

Hlavní myšlenkou festivalu je ukázat, že svět nemusí být vždy takový, jaký je nám běžně prezentován. Cestovatelský festival Caminos chce lidi sbližovat a návštěvníky zaujmout výpravami do různých koutů světa a vytrhnout je tak alespoň z jejich běžných životních rytmů. Ke skvělé atmosféře napomáhá i příjemné prostředí kinosálu Kina Drahomíra, letos poprvé i venkovní prostředí nádherně zelené a voňavé botanické zahrady Bečov, která hostí letní Caminos festival.

Skupina pěti nezávislých cestovatelů se dala dohromady při plánování společné cesty do střední Ameriky – Mexika, Belize, Guatemaly a Salvadoru. Cesta se uskutečnila v únoru a březnu 2007 pod názvem „Expedice Caminos 2007“. Španělské slovo Caminos znamená v překladu do češtiny „Cesty“.

V září 2007, pět měsíců po návratu ze společné cesty, vzniklo občanské sdružení pod stejným názvem jako expedice, tedy Caminos. Cílem členů sdružení je podílet se nejen o své zážitky a zkušenosti z individuálního cestování s širokou veřejností formou přednášek, povídání, promítání a výstav fotografií. Hlavní a největší aktivitou Caminos o.s. je pořádání cestovatelského festivalu.

Cestovatelský festival Caminos umožňuje návštěvníkům procestovat celý svět během tří dnů. Každý rok nabízí širokou přehlídku vyprávění a promítání o exotických i blízkých zemích všech kontinentů. Nejdůležitějším prvkem festivalu, je samotné setkávání lidí, výměna zkušeností, čerpání inspirací a získávání důležitých a potřených informací. Každé vyprávění v sobě nese cosi originálního bez ohledu nato, zda dojmy z cest přináší cestovatelsky známé osobnosti, ostřílení dobrodruzi nebo lidé, kteří se na cestu vydali úplně poprvé, ale mají o čem vyprávět. Při výběru přednášejících organizátoři festivalu nedělají rozdíly. Povídat na Caminos festivalu mohou všichni, kteří se přihlásí a dobře odprezentují. 

Největší devizou cestovatelského festivalu Caminos zůstává posledních šestnáct let vzájemné setkávání cestovatelů a návštěvníků a jejich vzájemná výměna informací. To vše ve velmi přátelské a velmi uvolněné atmosféře s nejlepším moderátorem v karlovarském kraji Jendou „Hercem“. 

bottom of page