top of page

Petr Horký

režisér - polárník - youtuber 

 

Natáčel na vybuchující indonéské sopce Merapi, s velkým bílým a s tygřími žraloky bez jakékoli bariéry. Na Maledivách objevil vraky starých lodí, jako jediný Čech došel na severní a jižní pól i na Pól chladu - nejchladnější obydlené místo světa, na lyžích přešel Grónsko, uskutečnil první zimní přechod mongolského jezera Khovsghol. 

Autor asi 100 dokumentárních filmů. Za celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda (nejnavštěvovanější dokument roku 2014) byl nominovaný na Českého lva. Autor a spoluautor jedenácti knih. Je nositelem řady filmových ocenění a dvojnásobným držitelem literární Ceny Egona Erwina Kische. Na Prima ZOOM běží jeho talkshow Hausbot Petra Horkého, která se úspěšně rozvíjí i na youtubovém kanálu. Je doktorandem FSV UK.  Petr Horký je také vyhledávaný mediální konzultant a kouč, spolupracuje s korporacemi na budování mediálních strategií a tvorbě mediálního obrazu. Přednáší na odborných konferencích i pro nejširší veřejnost.  Nepřijímá profesní angažmá od politických stran. 

Pátek 4. listopadu 2022

19:30 - 21:00 hodin

Přednáška

3PÓLY

3PÓLY

Petr Horký jako první Čech došel na tři póly světa – severní pól, jižní pól a na pól chladu, tedy nejchladnější obydlené místo na Zemi. Diashow o nejopuštěnějších mrazivých místech světa a k tomu spousta zákulisních informací o světovém dobývání polárních krajů!

bottom of page